Balassis diákok sikere a Mathias Corvinus Collegium országos versenyén

2016. március 8.

Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a történelmi témájú Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny a Mathias Corvinus Collegium szervezésében, amelyen először szerepeltek kimagasló eredménnyel iskolánk diákjai.

A versenyen 400 tanuló indult az ország különböző pontjairól.  A négyfordulós megmérettetésen történelmi szituációkat kellett napjainkban használt esetelemző, közgazdasági módszerekkel elemezni, megoldási javaslatokat kidolgozni.  Az országos döntőben (ahová 12 csapat jutott be) az eredményeket prezentáció formájában kellett a versenyzőknek rögzíteni és előadni a zsűrinek, amelynek elnöke Romsics Ignác történész, Széchenyi-díjas akadémikus volt.
Iskolánkat Blankó Miklós, Ferenczi László és Hoffmann Márk 12. B osztályos tanulók képviselték (Mathias Rex csapat). A regionális fordulón első, míg az országos döntőben harmadik helyezést értek el. Felkészítő tanáruk: Molnár Zsolt.

Romsics Ignác, a zsűri elnöke a versennyel kapcsolatban interjút adott az Inforádiónak, a hanganyag elérhető innen.

A zsűri tagjai a döntőn

A Mathias Rex csapat tagjai a prezentáció előadásakor

Csapatunk és felkészítő tanáruk a rangos zsűri tagjaival a díjátadás után