Balassisok a Nemzeti Örökség Intézetének konferenciáján

2018. november 22.

November 21-én a Parlament felsőházi üléstermében tartotta idei konferenciáját a Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI), amelyen a nemzeti örökségvédelemmel kapcsolatos előadásokat hallgathattak a résztvevő diákjaink.

A konferencián a Rákóczi Szövetség meghívása alapján vett részt iskolánk tanulócsoportja, Molnár Zsolt történelemtanár szervezésében. A 11. és 12. évfolyamos diákok előadásokat hallhattak a recski emlékhely rekonstukciójáról, a Fiumei úti sírkert idegenforgalmi sétáiról, valamint a sírkertben a közelmúltban felavatott első világháborús emlékmű tervezéséről.  A konferencián Radnainé Fogarasi Katalin, a NÖRI főigazgatója úgy fogalmazott: kötelességünk szűkebb és tágabb értelemben vett környezetünk múltját megőrizni, hogy mindannyian megértsük a jelenünket, és közösen, saját nemzetünk jövőjén munkálkodhassunk.A tanácskozás Boross Péter egykori miniszterelnöknek, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnökének zárszavával ért véget.
A szakmai program után a diákok idegenvezető kalauzolásával megtekinthették az Országház épületét.